Siltumsūkņu Ierīkošana

RENESCO ir plaša pieredze zemes siltumsūkņu projektu realizācijā. Mēs ticam, ka alternatīviem enerģijas avotiem ir nākotne un būtiska loma nākotnes siltumapgādes sistēmās.

Zemes siltumsūkņa ieguvumi:

 • Piecas no mūsu atjaunotajām mājām ir aprīkotas siltumsūkņiem ar vertikālajām ģeotermālajām zondēm, kas individuāli, kā arī kombinācijā ar centralizēto siltumapgādes sistēmu, silda mūsu atjaunotās mājas.
 • Vertikālo ģeotermālo zonžu ierīkošana ir dārgāka salīdzinājumā ar tradicionāliem apkures risinājumiem, bet pateicoties zemajām ekspluatācijas izmaksām, ieguldītās investīcijas atmaksājās 5 - 15 gadu laikā. 
 • Sistēmas iekārtu kalpošanas mūžs ir paredzēts vismaz 25 gadi, bet ierīkotajām vertikālajām zondēm viarāk kā 50 gadi.
 • Ar zemes siltumsūkņu palīdzību apkurē tiek izmantots siltums, kas uzkrājas Zemes virskārtā no Saules un temperatūras Zemes dzīlēs. Zemes dzīļu temperatūra 30-150 m dziļumā nav atkarīga no gadalaika un ir praktiski nemainīga – aptuveni 6-9 °C virs nulles.

 

 

 

 • > Realizētais projekta piemērs - Stacijas iela 28, Sigulda <

    Sākotnēji Stacijas ielas daudzdzīvokļu 318. specprojekta ēkā kā kurināmais tika izmantotas ogles. Katli bija ražoti 1983. gadā, tie bija novecojuši un darbojās ar zemu efektivitāti vidēji gadā patērējot ap 120-140 tonnas ogļu. Ēkas iedzīvotāji algoja kurinātājus, kuri sekoja līdz, lai ēkai tiktu piegādāts siltums, katls tiktu tīrīts un ogļu rezerves regulāri papildinātas.  Papildus mīnus oglēm kā kurināmajam, degšanas procesā rodas salīdzinoši daudz pelnu, pelniem nosēžoties uz ēkas fasādes pasliktinājās ēkas vizuālais izskats un ēkas pieguļošās teritorijas tīrība. 

                            

   Paralēli īstenojot visaptverošu ēkas atjaunošanu, tika uzstādīti siltumsūkņi ar 9 vertikālajām ģeotermālajām zondēm (vertikālais dziļums zondēm 100 m). 

                     

   Gala rezultātā ēka ieguva pilnīgi jaunu, pievilcīgu vizuālo izskatu un ēkas kalpošanas ilgums tika pagarināts vismaz par 30-40 gadiem. Jaunā apkures sistēma vairs nav balstīta uz neefektīvu un fosilo kurināmā apkures katliem. Līdz ar to iedzīvotājiem vairs nav jāsaskaras ar sodrējiem, cietajiem izmešiem un nokvēpušu ēku un pieguļošo teritoriju. Turklāt jaunā apkures sistēma spēj darboties autonomi ar iespēju to vadīt attālināti.      

  2014./2015. gada sezonā 

  - no Maija līdz Septembrim strādā tikai dvieļu žāvētājs;

   

  - Sākot ar Oktobri strādāja dvieļu žāvētājs un apkure;

  - Siltumenerģijas patēriņš bija 121 MWh/gada (56* kWh/m2/gada); 

  - Siltumenerģijas pašizmaksa 38 EUR/MWh bez PVN

   - Sezonālais COP ~ 3,4

  *klimatiski koriģēts

   

  Uzstādītā zemes siltumsūkņa un akumulācijas tvertnes parametri: 

  - 2x Stiebel Eltron WPF 16M siltumsūkņi (kopā 33,98 kWth pie B0/W35 (EN 14511);

  - 2 x 1000l siltuma akumulācijas tvertne SPB 1000E;

  - 9 x 100m urbumi (2x D40, PN10);